Citrusforum
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Обрізка (формування) актинідії

Донизу

Обрізка (формування) актинідії Empty Обрізка (формування) актинідії

Створювати по Vitalii Пт Травень 13, 2022 9:11 pm

Обрізка (формування):

При використанні в якості декоративної рослини актинідію можна залишити рости без обмежень, лише зрідка обрізаючи загущаючі гілки. Однак така рослина почне плодоносити пізніше і буде гіршої якості.

Щоб досягти найкращого врожаю, актинідію потрібно спеціально формувати і сильно обрізати. Майте на увазі, що ягоди формуються на стеблах, які спрямовані горизонтально та мають вік 2-3 роки.

У комерційних плантаціях актинідію зазвичай формують уздовж Т-подібної шпалери (малюнок А нижче), оскільки це забезпечує найкращий урожай. У аматорському вирощуванні рослини найкраще вирощувати вздовж дротів, натягнутих між стовпами, біля стіни або паркану (малюнок Б нижче). У комерційних плантаціях актинідію зазвичай вирощують на Т-подібній шпалері (малюнок А нижче), оскільки це забезпечує найкращий урожай. У аматорському вирощуванні найкраще вирощувати рослини вздовж дротів, натягнутих між стовпами, біля стіни або огорожі (рисунок нижче). На створення рослини йде 3-4 роки, але як тільки це буде зроблено, актинідія продовжуватиме рости і плодоносити навіть протягом 50 років.

У перший вегетаційний період формують провідний пагін. У січні-лютому (зробити це до початку вегетації, інакше воно буде плакати) підрізати його на 3-5 см над верхньою частиною опор (малюнок А2 і В2 нижче).
На другий рік виберіть пару найміцніших бокових стебел і прив'яжіть їх до боків, прив'язавши до дроту. Взимку обріжте їх кінчики, залишивши на кожному по 8-12 бруньок (фото А3 та В3 нижче). Весною ці бруньки розвинуться в постійні плодоносні стебла і почнуть плодоносити наступного року.

Знову ж таки, їх слід розправити по бокам та прищипнути на кінчиках у серпні, щоб сприяти формуванню численних квіткових бутонів (мал. A4 та B4 нижче). Збирайте ягоди восени (малюнок A5 нижче), а взимку обрізайте від 30% до 70% плодоносних стебел (малюнок AB6 нижче) вище точки розгалуження, з якої виростуть нові пагони, що плодоносять. Щорічно влітку та взимку слід видаляти всі бокові пагони, що ростуть від стовбура, і проріджувати зайву поросль. Обрізка допомагає контролювати поширення та знижує силу вегетації, сприяє зростанню та розвитку плодів, забезпечує достатній рух повітря через рослину та відкриває внутрішню частину куща для максимального проникнення світла, що необхідно для оптимального зав'язування плодів, їх смаку та якості.
Обрізка (формування) актинідії Ph_ros10
Vitalii
Vitalii

Кількість повідомлень : 704
Дата реєстрації : 24.09.2015
Вік : 25
Звідки : Україна м.Тернопіль

https://www.facebook.com/groups/841247129892421/people/

На початок Донизу

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі