Citrusforum
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Підщепа яблуні

2 користувачів

Перейти донизу

Підщепа яблуні Empty Підщепа яблуні

Повідомлення автор Vitalii Вт Лист 02, 2021 10:53 am

Підщепа для яблуні 54-118
Середньоросла клонова підщепа яблуні

Походження: парадизка Будаговського (ПБ9) х гібрид 13-14
Автор: В.І. Будаговський (Росія)

До Державного реєстру сортів рослин внесена у 1984 році.

Рекомендована для вирощування в зонах Степу, Лісостепу та Полісся.

Високопродуктивна – вихід стандартних відсадків 250-300 тис. шт./га.

Уражується бурою плямистістю. Зимо-та посухостійка.

Кущі високі, майже циліндричної форми, з великою кількістю пагонів. Пагони довгі (105-120 см), неодномірні, середньої товщини, мають слабку зігнутість біля основи. Коренева система густомичкувата, розгалужена. Відсадки з гладенькими стовбурцями, зручні для високого окулірування.

Вегетація розпочинається у кінці другої декади квітня і триває до середини вересня. Період укорінення відсадків короткий (20-33 дні). У розсаднику приживлюваність вічок на підщепі висока, збереженість при перезимівлі – добра. Сумісність із сортами добра.

Дерева на 54-118 вступають у плодоношення на 3-5-й рік після садіння, характеризуються високою врожайністю, доброю якірністю кореневої системи, стійкістю до екстремальних умов вирощування.

Тривалість періоду експлуатації саду на підщепі – 28-35 років.
--------------------------------------------------------------------------------------
54-118 -основна районована в Україні напівкарликова підщепа яблуні. Характеризується дуже добрим укоріненням підгорнутих пагонів, високим виходом стандартних саджанців, сумісністю з основними сортами. Коренева система майже не утворює порослі. Морозостійкість висока (витримує морози до -16 °C). Корені відносно глибоко проникають в грунт, мичкуваті, добре адаптуються до зовнішніх умов і надійно закріплюють дерева у грунті. Щеплені сорти вступають у плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад, урожайність садів на ній висока; висота дерев становить 3-4м, діаметр крони - до 4м. Підщепа стійка до  кров'яної попелиці, середньостійка до вірусів та мікоплазмів. На 54-118 рекомендується вирощувати до 30% насаджень.
Підщепа яблуні 54-11810


Останній раз редагувалося: Vitalii (Пн Бер 28, 2022 7:55 pm), всього регувалося 2 раз(-и)
Vitalii
Vitalii

Кількість повідомлень : 740
Дата реєстрації : 24.09.2015
Вік : 27
Звідки : Україна м.Тернопіль

https://www.facebook.com/groups/841247129892421/people/

Повернутися до початку Перейти донизу

Підщепа яблуні Empty Re: Підщепа яблуні

Повідомлення автор Vitalii Вт Лист 02, 2021 10:57 am

Карликова підщепа яблуні М 9

Походження: низькорослий клон Mallus pumilla Mill. (Іст-Моллінська дослідна станція (Англія)

До Державного реєстру сортів рослин внесена у 1976 році.

Рекомендована для вирощування в зонах Степу, Лісостепу та Полісся.

Зимостійкість не достатня

Кущ невеликий, розкидистий, висотою 70-90 см, утворює 3-8 пагонів. Пагони переважно середньої довжини, неодномірні за висотою, слабо вигнуті, світло-коричневі, слабо опушені. Вихід стандартних відсадків в середньому – 5 шт.

Коренева система щеплених дерев ламка, слабо мичкувата, основна її маса розміщується в горизонті 0-70 см. Висота дорослих дерев, залежно від щепленого сорту, становить 2-3 м. Дерева характеризуються слабкою якірністю, обов’язково потребують опори та зрошення. У плодоношення вступають на 2-3 рік після садіння

Урожайність у 5-7-річних насадженнях при схемі садіння 4 х 0,5-1,0 м –  25-50 т/га.
----------------------------------------------------------------------------
М 9 Т337 найперспективніша підщепа для інтенсивного садівництва .

Збирати врожай з високорослих плодових дерев – це завдання не з легких для садівників. Карликову підщепу для яблуні М9 нічим не поступається іншим різновидам підщеп плодових дерев, а за такими показниками, як врожайність, час настання активної стадії плодоношення, зовнішні характеристики плодів, навіть помітно перевершує конкурентів.

Характерні риси карликової підщепи М9

Сорти плодових дерев, вирощених на карликових підщепах М9, відрізняються невисоким і компактним ростом і кроною. Можна проводити додаткові заходи з метою отримання більш вигідних форм крони. Але, навіть без єдиної обрізки, яблуні на карликових підщепах М9, на відміну від М 26 не виростуть більш 2,5 м.

Настільки невисокий зріст дерева зовсім не позначиться на кількості товарної продукції. Перше плодоношення таких яблунь настає вже в другій рік після посадки саджанця, а досягає свого технічного піку на 3-4 рік. З одного дерева за середніми показниками врожайності отримують до 35 кг плодів в залежнгсті від сорту.

Плоди відрізняються поліпшеними товарними якостями: більший розмір яблук, яскраве забарвлення, насичений солодкий смак і соковитість плодів. Це пояснюється тим, що дерево не витрачає сили на своє зростання, має більш розлогі гілки, що забезпечує збільшення норми надходження світла, води і поживних речовин в кожен плід.

Відмінною особливістю карликового підщепи яблуні М9 є неглибока коренева система, це відрізняє його від підщепи мм 106 і потребує опори тобто використання шпалери. Ця ознака стане дуже вигідним для грунтово-кліматичних умов районування з рясними опадами, несильними морозами, пухким і досить родючим верхнім шаром грунту. Для інших регіонів така характеристика зажадає більш уважних агротехнічних турбот про зростання дерева: проведення додаткових поливів, виняток пристовбурного перекопування грунту, впровадження мульчування території навколо стовбура і використання додаткової опорної конструкції для підтримки дерева в пору плодоношення і щоб потистояти сильним вітрам.

Морозостійкість плодових дерев, вирощених на карликових підщепах М9, порівняно висока, що відкриває можливості для активного розведення таких дерев в Україні, Прибалтиці, на Північному Кавказі і в Середній Азії.

Рентабельність яблуні на карликовій підщепі М9 більш висока, тому що мала площа поперечного перерізу крони дерева дозволить ущільнити посадку саджанців в 3 рази на одиниці площі ділянки. Стандартна щільність посадки за схемою 0,5х1 м між деревами і ,4х3,5 м міжряддя не приведе до зменшення врожаю з кожного дерева, але в загальній кількості дасть більш високі показники врожайності. При дотримання правильної технології вирощування можна отримувати врожаї 50х70 тонн з гектара.

Цей вид карликового підщепи М9 не має періодичності плодоношення, тобто щорічно протягом 30 і більше років буде радувати садівника плодами відмінної якості.

Якщо, Ви шукаєте підщепу для вирощування і в майбутньому закладку промислового саду тоді м9 т337 клон найкращий вибір серед карликових підщеп.
Підщепа яблуні M910


Останній раз редагувалося: Vitalii (Пн Бер 28, 2022 9:40 pm), всього регувалося 2 раз(-и)
Vitalii
Vitalii

Кількість повідомлень : 740
Дата реєстрації : 24.09.2015
Вік : 27
Звідки : Україна м.Тернопіль

https://www.facebook.com/groups/841247129892421/people/

Повернутися до початку Перейти донизу

Підщепа яблуні Empty Re: Підщепа яблуні

Повідомлення автор Vitalii Вт Лист 02, 2021 11:02 am

Напівкарликова клонова підщепа яблуні ММ 106

Походження: сорт Норсен Спай х підщепа М1

Автор: Х.Т. Тайдемен  (Англія)

До Державного реєстру сортів рослин внесена у 1984 році.

Рекомендована для вирощування в зонах Степу, Лісостепу та Полісся.

Високопродуктивна – вихід стандартних відсадків 200-250 тис. шт./га.

У незначній мірі уражується борошнистою росою та пошкоджується попелицею. Посухостійкість –  висока, зимостійкість –  середня.

Кущі високі (1,2 м), компактні, пірамідальної форми. Пагони товсті, середньо вирівняні, прямі, іноді слабовигнуті біля основи, з незначним галуженням. Коренева система мичкувата, довжиною 12-18 см, сильнорозгалужена.

Масове відростання пагонів розпочинається у першій декаді травня і триває до кінця вересня. Період укорінення відсадків 25-40 днів.

У розсаднику приживлюваність вічок на підщепі висока, збереженість при перезимівлі – добра. Сумісність із сортами добра.

Дерева на ММ 106 вступають у плодоношення на 3-4-й рік після садіння, характеризуються вирівняністю, високою врожайністю, доброю якірністю кореневої системи.

Тривалість періоду експлуатації саду на підщепі – 25-30 років.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Підщепа ММ-106 належить до найбільш популярних і вивчених клонових підщеп для яблуні не тільки в європейських країнах, а й на території України і країн СНД.

ММ-106 відноситься до групи напівкарликових і среднерослих підщеп. Його швидкість росту і висота безпосередньо залежить від грунтових умов зростання – на грунтах багатих і глибоких дана підщепа зростає, як середньоросла. Дорослі дерева досягають у висоту від 3,5 до 4,2 метрів і не формують кореневої порослі.

Підщепа має пірамідальну форму крони зі слабо зігнутими пагонами, і дуже міцною деревиною (гнеться, але не ламається) зеленуватого відтінку. Має хорошу екологічну пластичність, досить легко пристосовується до різних кліматичних умов. Коренева система добре розвинена, глибоко проникає в грунт (до 120 см) і створює систему не тільки вертикальних, а й горизонтальних коренів.

Через це вона забезпечує рослині хорошу стійкість і дерево не вимагає додаткової опори. Відрізняється морозостійкістю (коріння витримують -11 – 12 ° С) і зимостійкістю. В рамках даної температури коренева система зберігає життєздатність, а навесні успішно регенерує промерзлі ділянки.

Підщепа для яблуні досить продуктивно росте на важких безповітряних грунтах, а також на грунтах з близьким заляганням грунтових вод. Прекрасно переносить нетривалі періоди посухи, але вимагає поливу при затяжній спеці. Тривалість життя яблунь на такій підщепі від 30 до 35 років, а плоди активно починають формуватися на 4-5 рік після посадки і відрізняються прекрасною товарністю.

Підщепа ММ – 106 сумісний практично з усіма сортами яблуні через, що є одним з найпопулярніших підщеп серед селекціонерів Європи. Підщепа ММ – 106 відмінно зарекомендувала себе для зимових сортів яблунь (наприклад, Ренет Симиренка, Флоріна, Гала Маст, Голден Делішес, Айдаред та інші). Через тривалий період вегетації може практично до листопада не скидати листя, а плоди можуть дозрівати до жовтня місяця. Відмінно протистоїть хворобам (парша, борошниста роса) і шкідникам (кров’яна попелиця). Незважаючи на це, підщепа ММ – 106 схильна до захворювання фітофторозом і штамбової гнилі.

Розмножують підщепу ММ 106 в основному завдяки вегетативним способам розмноження – горизонтальними і вертикальними відводками, а також живцями. Після підгортання пагони прекрасно вкорінюються. Насіннєвий спосіб розмноження не використовується. Застосовується в основному для слаборослих сортів.

Схема посадки яблуні на підщепі ММ106 – 4 х 2,5 м. Якщо садівник має можливість регулярно робити омолоджуючу обрізку скелетних гілок на 2 – 3 річну деревину, то посадки можна ущільнити до 3 х 2 м. Для утримання зростання яблуні в межах 3 – 3 , 5 м рекомендується щорічна обрізка центрального провідника на переклад на конкурента або нижче – на бічну слабку гілку.
Підщепа яблуні Mm-10610
Vitalii
Vitalii

Кількість повідомлень : 740
Дата реєстрації : 24.09.2015
Вік : 27
Звідки : Україна м.Тернопіль

https://www.facebook.com/groups/841247129892421/people/

Повернутися до початку Перейти донизу

Підщепа яблуні Empty Re: Підщепа яблуні

Повідомлення автор Yurii Пн Бер 28, 2022 8:06 pm

Підщепа яблуні Pidshh11 Підщепа яблуні Sila_r10
Yurii
Yurii
Модератор

Кількість повідомлень : 152
Дата реєстрації : 25.09.2015
Звідки : Україна

Повернутися до початку Перейти донизу

Підщепа яблуні Empty Re: Підщепа яблуні

Повідомлення автор Спонсорований контент


Спонсорований контент


Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі