Citrusforum
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Росіянка хурма

Перейти донизу

Росіянка хурма Empty Росіянка хурма

Повідомлення автор Vitalii Вт Лют 16, 2021 10:19 am

'Росіянка' — сорт селекції Нікітського ботанічного саду. Міжвидовий гібрид першого покоління (F1) між хурмою віргінською (материнська форма) та хурмою східною (батьківська форма). Гібридне насіння отримано в 1959 році. Гібридний сіянець дав врожай на сьомий рік. За морфологічними ознаками посідає проміжне становище між названими видами. За сприятливих умов дерево сильноросле і може досягати висоти 5 м. Саджанці, заокуліровані біля кореневої шийки, починають плодоносити на 3-4 рік після посадки, під час щеплення в крону — на рік раніше. Середня маса плодів залежно від урожайності — від 40 до 100 г.

В умовах Нової Каховки у середньостатистичну теплу осінь плоди набувають характерного для сорту забарвлення і готові до збирання в кінці жовтня — на початку листопада. За таких умов плоди порівняно добре зберігаються в звичайних умовах до двох місяців, і м’якшаючи під час зберігання стають найсмачнішими. Коли ж осінь прохолодніша, або коли навіть у теплу осінь ранній приморозок у I-II декадах жовтня поморозить листя, як це було у 2015–2016 рр., і плоди доводиться збирати без характерного забарвлення, то смак їх помітно гірший і вони гірше зберігаються. Це, до речі, стосується всіх сортів гібридної хурми. Втрата листя від ранніх заморозків до закінчення деревами вегетації, також негативно впливає на їх зимостійкість у наступну зиму. Сорт схильний до партенокарпії, тобто може утворювати плоди без запилення (безнасінні). Проте за наявності запилювача урожай мінімум у два рази вищий і досягає 200 кг з дорослого дерева, плоди помітно більшого розміру, смачніші та й дозрівають вони дружніше. Хорошим запилювачем для неї, за даними любителів, є гібридна форма Божий дар. Проте непогано її можуть запилювати і чоловічі екземпляри хурми віргінської. Сорт малонасінний або майже безнасінний, навіть за наявності запилювачів.

У січні 2006 року у Новій Каховці витримав майже без пошкоджень, за винятком майже повної втрати урожаю, зниження температури до –27°С. Проте в той рік не було повністю урожаю на абрикосі, персику, винограді. Це була найбільш холодна в регіоні зима більш як за 50 років. У 2016 році від незафіксованого метеослужбою і навіть непоміченого місцевими мешканцями очевидно ранньовесняного нічного приморозку сорт отримав серйозні пошкодження однорічних приростів і лишився без урожаю. В тому році не було врожаю на винограді, абрикосі, персику. Проте на одному з обморожених дерев була виявлена гілка без пошкоджень і з повноцінним урожаєм, тобто виявлено клон цього сорту з більш високою зимостійкістю. Сьогодні він розмножується і вивчається. Назвали його Пам’ять Пасенкова. Сорт має багато клонів, які різняться між собою за силою росту дерев, масою плодів, урожайністю і зимостійкістю, проте більшість з них шкідливі. Росіянка — чудовий сорт, що поєднує в собі високі зимостійкість і врожайність, придатність плодів для порівняно тривалого зберігання.

З недоліків сорту необхідно назвати дещо дрібнуваті плоди. Він придатний як для любительської, так і можливо, промислової культури в тих регіонах, де його плоди дозрівають кожен рік, зокрема, це узбережжя Чорного моря шириною до 80 км. В цьому регіоні сорт не потребує вирощування ні на скелето, ні на штамбоутворювачах.
Джерело: Дерев'янко В.М., Дерев'янко Н.В. Гібридна хурма. // Садівництво по-українськи: журнал. - 2017, №3. - с. 90-93. // Черняєв В.П. Культура хурми в Криму і на півдні України. - 2012. Фото n2: Степана Михайловича
Росіянка хурма Eau11 Росіянка хурма Qmpr-810
Vitalii
Vitalii

Кількість повідомлень : 743
Дата реєстрації : 24.09.2015
Вік : 27
Звідки : Україна м.Тернопіль

https://www.facebook.com/groups/841247129892421/people/

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі