Грибний комарик (Lycoria) / Сціара (Sciara)
Сторінка 1 з 1
Грибний комарик (Lycoria) / Сціара (Sciara)
Мушка сціара, загін Двокрилі (Diptera), сімейство Sciaridae (сціарід) невеликий чорно-сірий комарик довжиною близько 1,5 мм з вузьким тілом і округлої головою. Комаха має тільки передню пару прозорих крил; задні крила перетворені в булавоподібні жужжальця. Ротові органи сисні. Добре літають, у відповідних умовах легко розмножуються у великих кількостях.
Дорослі особини не приносять шкоди рослинам, але відкладають на поверхню вологого грунту дрібні яйця. З яєць пізніше з'являються личинки - напівпрозорі, безногі черв'ячки з чорної "головкою" розміром 8-10 мм. Ротовий апарат - гризучий. Зазвичай личинки розвиваються в грунті на гниючих рослинних тканинах. Однак в умовах кімнатної культури часто відчувають нестачу кормових субстратів, в результаті чого можуть підгризати ніжні молоді коріння і підземні пагони рослин, що і представляє основну небезпеку.
Що важливо знати про грибних комариків, щоб успішно боротися з ними
Не треба панікувати, якщо вдома раптом з'явилися якісь літаючі мушки в великій кількості. Спочатку варто спробувати розібратися, хто вони і звідки взялися, і в залежності від отриманого результату вибирати метод позбавлення від них.
Не плутайте їх з плодовою мушкою дрозофіли! Спочатку розгляньте літаючі особини і переконайтеся, що це сціарід. Комарики, в порівнянні з дрозофіли - витончені й стрункі. Голова і грудка крупніше тіла, черевце тонке приблизно 0,5 мм. Дрозофіла - муха мухою, хоч і дрібна. Черевце по пропорціям "Мушина", більш товсте, без різкої різниці між ним і грудьми. З'являється вона найчастіше на зіпсувалися плодах, звідки і назва.
Тепер, трохи розкопавши грунт, подивіться, чи є там личинки сціарід. Якщо немає, то все чудово: досить знищити лише літаючих комариків, що не так складно.
Якщо ви все ж виявили тонких білих черв'ячків-личинок з чорною голівкою і сегментованим тілом, то і це цілком можна вирішити. Потрібно врахувати, що черв'ячками також можуть бути грунтові нематоди або молоді дощові черв'яки. При сильному збільшенні видно, що тіло нематод несегментоване, а головка не виділяється і у нематод, і у дощових черв'яків.
Причини появи
Як правило, мушки потрапляють до квітникарю з землею, зараженої їх личинками, з яких при сприятливих умовах виводяться дорослі комахи, що літають.
Важливо перевіряти якість і проводити профілактичну обробку грунту, в яку ви садите рослина, однак наявність літаючих мушок буває не пов'язано з вашими діями.
Часто мушки - сигнал неблагополучної екологічної обстановки в будинку. Необов'язково вони вивелися з горщика стоїть на вікні рослини. Як і більшість комах, мошки летять на світло, т. Е. До вікна, поруч з яким їм приємно посидіти - політати, а залетіти вони могли ззовні.
Ці комахи дуже люблять теплу і вологу атмосферу, тому з великим задоволенням живуть в сирих підвалах житлових будинків та можуть навідуватися в «гості» через витяжки, труби та вентиляційні шахти, особливо в туалеті. Залетівши в квартиру квітникаря, вони цілком можуть прижитися, відклавши яйця на поверхню грунту недавно политого рослини і заразивши її своїми личинками.
Ще сціарід можуть зазіхнути на харчові відходи (зіпсовані фрукти, овочі) у відрі для сміття, затриматися в запасах овочів на зиму (картопля, цибуля). Якщо «пощастить», можуть знайти собі будинок і в абсолютно несподіваному місці, якщо у вас кудись зайшло і залишилося там непоміченим, наприклад, яблуко (або його огризок, що ще гірше). Тут обробка хімією ваших квітів не допоможе, потрібно обов'язково знайти і по можливості ліквідувати джерело.
Зовнішні ознаки ураження грибним комариком (Сціарідом)
У приміщенні з'являються дрібні чорні літаючі комахи, спурхують з потривожених квіткових горщиків. Однак наявність літаючих особин ще не означає, що в грунті є їх личинки, що шкодять рослині (личинки - це вже запущений варіант проблеми).
Личинок зазвичай відразу видно, якщо трохи копнути грунт. Сама грунт характерно розсипається, в сухому стані за консистенцією схожа на пісок. Заражена рослина погано виглядає, зупиняється в рості.
Профілактичні заходи
Якщо сциарід знайдуть в квартирі сприятливі для себе умови існування, від них відбою не буде. Тому доведеться з'ясувати «смаки» цих комах і постаратися прийняти профілактичні заходи проти їх появи і розмноження:
Головне правило - уникати перезволоження грунту в горщиках.
Якщо ви схильні заливати свої рослини, то відрегулюйте полив: перезволоження грунту в горщиках створює умови для активного розмноження сціарід. Ніколи не поливайте рослину знову, якщо в його горщику грунт зверху не просохла! Якщо ви випадково полили рослина занадто сильно, злийте надлишок води з піддону і ретельно просушіть земляний кому до наступного поливу.
При появі комах важливо запобігти їх подальше розмноження і поширення.
Дорослі літаючі особини на вологу поверхню грунту відкладають яйця, з яких виводиться велика кількість личинок, що живуть в грунті. Якщо поверхню грунту буде сухою, кладка загине, тому підтримка верхнього шару грунту в сухому стані - відмінний профілактичний засіб проти сціарід. Регулярно підсушуйте верхній шар грунту (в горщиках середнього розміру на 1-2 см, в більших - до 3-4 см).
Можна так само використовувати верхній дренаж: засипати поверхні грунту в горщику шаром дрібного керамзиту, гравію або крупного піску. Такий шар після поливу швидко стає сухим і позбавляє комах можливості відкласти яйця.
Cціаріди, як і всі комахи, легко і дуже швидко розмножуються - при появі перших же літаючих особин приймайте термінових заходів по їх виведенню.
Своєчасно видаляйте відмерлі частини рослин (зів'яле листя, квітки, підземні частини), що залишилися в горщику. Спостерігає за станом запасів овочів і фруктів в квартирі і вашими харчовими відходами, своєчасно прибирайте і викидайте все, що може стати «домом і їжею» для сціарід.
Використовуйте стерилізовані субстрати для ваших рослин.
Добре, якщо до складу грунтів входитимуть «несмачні» для мушок компоненти: грубий волокнистий торф, хвоя, кора, вугілля, кокосове волокно. Однак потрібно пам'ятати, що склад грунту в першу чергу повинен підбиратися відповідно до потреб рослин, а не мушок.
Якщо ви не впевнені в чистоті грунту, пролийте її водою і проморозьте хоча б кілька діб (влітку - в холодильнику, взимку - на вулиці або на балконі). Надійніше заготовлену про запас грунт на зиму залишати на балконі, а навесні використовувати при пересадках. Тривале промороження - хороший засіб від багатьох грунтових шкідників.
Не застосовувати в якості добрив легко розкладаються органічні речовини (чайну заварку, спить кави, рибні кістки, деревні листя, «м'ясну» воду, молоко, кефір) - при подальшому процесі гниття в горщику створюються сприятливі умови для активного зростання і розмноження личинок сціарід.
Не допускати застою води в горщику, інакше не уникнути загнивання коренів.
Якщо все-таки коріння загнили, то вживайте заходів: рослина необхідно вийняти з горщика, ретельно промити коріння в проточній воді, обрізати всі згнилі і постраждалі частини чистим ножем, просушити рослини з великими або м'ясистим корінням і обробити товченим деревним вугіллям або сірчаним порошком. Потім пересадити рослину в злегка вологу свіжу грунт і деякий час після пересадки поливати якомога рідше. Рослина з м'ясистим корінням краще взагалі не поливати: пошкоджені личинками сциарід, ослаблені коріння беззахисні перед збудниками гнилі.
Навесні перед посівом насіння бажано провести повний комплекс профілактичних заходів щодо попередження появи грибних комариків в вашому домі. Личинки сціарід сильно шкодять наклюнувшимся насінню і молоденьким проросткам.
Cпособи боротьби
Комплекс заходів, спрямованих на знищення всіх форм грибного комарика
Необов'язково виконувати всі запропоновані дії - визначте ступінь ураження вашої колекції і виберіть необхідне.
Важливо: ретельно і акуратно підійдіть до проблеми. Якщо боротися тільки з личинками або тільки з літаючими комариками, толку не буде. Починаючи «битву», постарайтеся нікого не обділити своєю увагою, і тоді успіх вам гарантований.
Визначте, звідки і як вони могли потрапити до вас і перевірте всі можливі місця «проживання» комариків. Ретельно видалите всі органічні залишки і відмерлі частини з рослин.
Якщо ваші комарики прилітають до вас з підвалу будинку через витяжки, труби та вентиляційні шахти, вам сильно не пощастило. Усунути вогкість в підвалі практично не можливо, тому комарики, на жаль, стануть вашими постійними гостями.
Встановіть на вентиляційні решітки дуже дрібну сітку, через отвори якої комарики не зможуть пролізти в квартиру.
Перевірте грунт в горщику - якщо вона сильно заражена личинками, змініть її на свіжу повітропроникну земляну суміш, яка підходить за складом цій рослині.
Перевірте кореневу систему рослини: якщо є ознаки гнилі коренів, вживайте заходів
Зберіть всі рослини в одному приміщенні. Воно повинно бути добре провітрюваним, а краще мати якісну витяжку.
Проведіть обробку приміщень одним із засобів проти літаючих комах у вигляді аерозолю, наприклад, «Raptor», «Raid», «Нео-дихлофос». Переконайтеся, що в зоні обробки немає харчових продуктів, посуду, засобів особистого користування і т. П. Накрийте акваріум, винесіть клітку з птахом або дрібними тваринами.
Окропити також стелажі і підвіконня, на яких стоять рослини, щоб в подальшому уникнути «помсти» вижили примірників. Не забудьте потім ретельно очистити всі поверхні мильним розчином і промити кілька разів чистою водою.
З хімічних засобів підходить будь-який доступний інсектицид: Агравертін, Актара, Інта-вир, Фитоверм, Актеллік, Кінмікс, Карбофос. Розвести робочий розчин за інструкцією і грунтовно пролити грунт в горщику два рази з інтервалом 7 днів. Після обробки грунту препаратом від шкідників не можна поливати рослини не менше 3 - 5 днів, щоб не послаблювати дію препарату зменшенням його концентрації і вимиванням з грунтового кома.
Від личинок в землі використовують грунтові інсектициди, наприклад, Базудин, Грім-2, Почін'. У горщиках, заражених личинками сціарід, зняти верхній шар грунту (близько 3 см) і замінити його такою сумішшю: нова повітрепроникна грунт і кілька гранул «базудина». Або просто розсипати гранули по поверхні земляного кома і акуратно змішати їх з верхнім шаром. При поливі препарат буде розчинятися і проникати в більш глибокі шари, вбиваючи живуть там личинок. Однак використовувати такі засоби зручно, якщо заражених рослин небагато, інакше розкладати і змішувати препарат в кожен горщик доведеться дуже довго.
Залиште всі на деякий час, краще на всю ніч. Щільно закрийте двері і залишіть приміщення. Вранці можна перенести рослини на свої місця.
У приміщенні, де ви виробляли обробку, відкрийте вікна або включіть витяжку на тривалий час. Зберіть «тіла» полеглих у нерівній боротьбі літаючих представників цього шкідника, проведіть прибирання приміщення.
Народні засоби від літаючих комах:
Настій тютюну або махорки - 40 гр. сухого тютюну наполягають на 1 л. води дві доби, потім проціджують і додають ще 2 л. Води. Обприскування необхідно проводити 4-5 разів через кожні 5-7 днів.
Мильний розчин - 20-40 м мильної стружки розчиняють в 1 л. води. Обприскування необхідно проводити 4-5 разів через кожні 5-7 днів.
Для знищення (запобігання) кладки яєць комахами рекомендується:
Замінити верхній шар грунту в горщику (близько 3 см) на більш пухкий сухий стерилізований грунт.
Просушити верхній шар грунту (в горщиках середнього розміру на 1-2 см, в більших - до 3-4 см). Однак майте на увазі: не всяке рослина спокійно перенесе посуху! А личинки сциарід можуть досить довго "спати" в сухій землі, тому на якийсь час дійсно зникнуть. Цей метод добре використовувати в профілактичних цілях.
Використовувати верхній дренаж: засипте поверхню грунту в горщику шаром дрібного керамзиту, гравію або крупного піску товщиною до 2 см. Такий шар після поливу швидко стає сухим і також позбавляє комах можливості відкласти яйця, при цьому коренева система рослини не постраждає від пересихання. Можна також прикрити грунт кружком з паперу, вирізаним точно за розміром горщика.
Гарного ефекту можна домогтися, якщо кілька разів пролити грунт в горщиках світло-рожевим розчином марганцівки.
Пролити субстрат розчином препарату «Цитропак» (1/4 таблетки на 5 літрів води).
Дорослі особини не приносять шкоди рослинам, але відкладають на поверхню вологого грунту дрібні яйця. З яєць пізніше з'являються личинки - напівпрозорі, безногі черв'ячки з чорної "головкою" розміром 8-10 мм. Ротовий апарат - гризучий. Зазвичай личинки розвиваються в грунті на гниючих рослинних тканинах. Однак в умовах кімнатної культури часто відчувають нестачу кормових субстратів, в результаті чого можуть підгризати ніжні молоді коріння і підземні пагони рослин, що і представляє основну небезпеку.
Що важливо знати про грибних комариків, щоб успішно боротися з ними
Не треба панікувати, якщо вдома раптом з'явилися якісь літаючі мушки в великій кількості. Спочатку варто спробувати розібратися, хто вони і звідки взялися, і в залежності від отриманого результату вибирати метод позбавлення від них.
Не плутайте їх з плодовою мушкою дрозофіли! Спочатку розгляньте літаючі особини і переконайтеся, що це сціарід. Комарики, в порівнянні з дрозофіли - витончені й стрункі. Голова і грудка крупніше тіла, черевце тонке приблизно 0,5 мм. Дрозофіла - муха мухою, хоч і дрібна. Черевце по пропорціям "Мушина", більш товсте, без різкої різниці між ним і грудьми. З'являється вона найчастіше на зіпсувалися плодах, звідки і назва.
Тепер, трохи розкопавши грунт, подивіться, чи є там личинки сціарід. Якщо немає, то все чудово: досить знищити лише літаючих комариків, що не так складно.
Якщо ви все ж виявили тонких білих черв'ячків-личинок з чорною голівкою і сегментованим тілом, то і це цілком можна вирішити. Потрібно врахувати, що черв'ячками також можуть бути грунтові нематоди або молоді дощові черв'яки. При сильному збільшенні видно, що тіло нематод несегментоване, а головка не виділяється і у нематод, і у дощових черв'яків.
Причини появи
Як правило, мушки потрапляють до квітникарю з землею, зараженої їх личинками, з яких при сприятливих умовах виводяться дорослі комахи, що літають.
Важливо перевіряти якість і проводити профілактичну обробку грунту, в яку ви садите рослина, однак наявність літаючих мушок буває не пов'язано з вашими діями.
Часто мушки - сигнал неблагополучної екологічної обстановки в будинку. Необов'язково вони вивелися з горщика стоїть на вікні рослини. Як і більшість комах, мошки летять на світло, т. Е. До вікна, поруч з яким їм приємно посидіти - політати, а залетіти вони могли ззовні.
Ці комахи дуже люблять теплу і вологу атмосферу, тому з великим задоволенням живуть в сирих підвалах житлових будинків та можуть навідуватися в «гості» через витяжки, труби та вентиляційні шахти, особливо в туалеті. Залетівши в квартиру квітникаря, вони цілком можуть прижитися, відклавши яйця на поверхню грунту недавно политого рослини і заразивши її своїми личинками.
Ще сціарід можуть зазіхнути на харчові відходи (зіпсовані фрукти, овочі) у відрі для сміття, затриматися в запасах овочів на зиму (картопля, цибуля). Якщо «пощастить», можуть знайти собі будинок і в абсолютно несподіваному місці, якщо у вас кудись зайшло і залишилося там непоміченим, наприклад, яблуко (або його огризок, що ще гірше). Тут обробка хімією ваших квітів не допоможе, потрібно обов'язково знайти і по можливості ліквідувати джерело.
Зовнішні ознаки ураження грибним комариком (Сціарідом)
У приміщенні з'являються дрібні чорні літаючі комахи, спурхують з потривожених квіткових горщиків. Однак наявність літаючих особин ще не означає, що в грунті є їх личинки, що шкодять рослині (личинки - це вже запущений варіант проблеми).
Личинок зазвичай відразу видно, якщо трохи копнути грунт. Сама грунт характерно розсипається, в сухому стані за консистенцією схожа на пісок. Заражена рослина погано виглядає, зупиняється в рості.
Профілактичні заходи
Якщо сциарід знайдуть в квартирі сприятливі для себе умови існування, від них відбою не буде. Тому доведеться з'ясувати «смаки» цих комах і постаратися прийняти профілактичні заходи проти їх появи і розмноження:
Головне правило - уникати перезволоження грунту в горщиках.
Якщо ви схильні заливати свої рослини, то відрегулюйте полив: перезволоження грунту в горщиках створює умови для активного розмноження сціарід. Ніколи не поливайте рослину знову, якщо в його горщику грунт зверху не просохла! Якщо ви випадково полили рослина занадто сильно, злийте надлишок води з піддону і ретельно просушіть земляний кому до наступного поливу.
При появі комах важливо запобігти їх подальше розмноження і поширення.
Дорослі літаючі особини на вологу поверхню грунту відкладають яйця, з яких виводиться велика кількість личинок, що живуть в грунті. Якщо поверхню грунту буде сухою, кладка загине, тому підтримка верхнього шару грунту в сухому стані - відмінний профілактичний засіб проти сціарід. Регулярно підсушуйте верхній шар грунту (в горщиках середнього розміру на 1-2 см, в більших - до 3-4 см).
Можна так само використовувати верхній дренаж: засипати поверхні грунту в горщику шаром дрібного керамзиту, гравію або крупного піску. Такий шар після поливу швидко стає сухим і позбавляє комах можливості відкласти яйця.
Cціаріди, як і всі комахи, легко і дуже швидко розмножуються - при появі перших же літаючих особин приймайте термінових заходів по їх виведенню.
Своєчасно видаляйте відмерлі частини рослин (зів'яле листя, квітки, підземні частини), що залишилися в горщику. Спостерігає за станом запасів овочів і фруктів в квартирі і вашими харчовими відходами, своєчасно прибирайте і викидайте все, що може стати «домом і їжею» для сціарід.
Використовуйте стерилізовані субстрати для ваших рослин.
Добре, якщо до складу грунтів входитимуть «несмачні» для мушок компоненти: грубий волокнистий торф, хвоя, кора, вугілля, кокосове волокно. Однак потрібно пам'ятати, що склад грунту в першу чергу повинен підбиратися відповідно до потреб рослин, а не мушок.
Якщо ви не впевнені в чистоті грунту, пролийте її водою і проморозьте хоча б кілька діб (влітку - в холодильнику, взимку - на вулиці або на балконі). Надійніше заготовлену про запас грунт на зиму залишати на балконі, а навесні використовувати при пересадках. Тривале промороження - хороший засіб від багатьох грунтових шкідників.
Не застосовувати в якості добрив легко розкладаються органічні речовини (чайну заварку, спить кави, рибні кістки, деревні листя, «м'ясну» воду, молоко, кефір) - при подальшому процесі гниття в горщику створюються сприятливі умови для активного зростання і розмноження личинок сціарід.
Не допускати застою води в горщику, інакше не уникнути загнивання коренів.
Якщо все-таки коріння загнили, то вживайте заходів: рослина необхідно вийняти з горщика, ретельно промити коріння в проточній воді, обрізати всі згнилі і постраждалі частини чистим ножем, просушити рослини з великими або м'ясистим корінням і обробити товченим деревним вугіллям або сірчаним порошком. Потім пересадити рослину в злегка вологу свіжу грунт і деякий час після пересадки поливати якомога рідше. Рослина з м'ясистим корінням краще взагалі не поливати: пошкоджені личинками сциарід, ослаблені коріння беззахисні перед збудниками гнилі.
Навесні перед посівом насіння бажано провести повний комплекс профілактичних заходів щодо попередження появи грибних комариків в вашому домі. Личинки сціарід сильно шкодять наклюнувшимся насінню і молоденьким проросткам.
Cпособи боротьби
Комплекс заходів, спрямованих на знищення всіх форм грибного комарика
Необов'язково виконувати всі запропоновані дії - визначте ступінь ураження вашої колекції і виберіть необхідне.
Важливо: ретельно і акуратно підійдіть до проблеми. Якщо боротися тільки з личинками або тільки з літаючими комариками, толку не буде. Починаючи «битву», постарайтеся нікого не обділити своєю увагою, і тоді успіх вам гарантований.
Визначте, звідки і як вони могли потрапити до вас і перевірте всі можливі місця «проживання» комариків. Ретельно видалите всі органічні залишки і відмерлі частини з рослин.
Якщо ваші комарики прилітають до вас з підвалу будинку через витяжки, труби та вентиляційні шахти, вам сильно не пощастило. Усунути вогкість в підвалі практично не можливо, тому комарики, на жаль, стануть вашими постійними гостями.
Встановіть на вентиляційні решітки дуже дрібну сітку, через отвори якої комарики не зможуть пролізти в квартиру.
Перевірте грунт в горщику - якщо вона сильно заражена личинками, змініть її на свіжу повітропроникну земляну суміш, яка підходить за складом цій рослині.
Перевірте кореневу систему рослини: якщо є ознаки гнилі коренів, вживайте заходів
Зберіть всі рослини в одному приміщенні. Воно повинно бути добре провітрюваним, а краще мати якісну витяжку.
Проведіть обробку приміщень одним із засобів проти літаючих комах у вигляді аерозолю, наприклад, «Raptor», «Raid», «Нео-дихлофос». Переконайтеся, що в зоні обробки немає харчових продуктів, посуду, засобів особистого користування і т. П. Накрийте акваріум, винесіть клітку з птахом або дрібними тваринами.
Окропити також стелажі і підвіконня, на яких стоять рослини, щоб в подальшому уникнути «помсти» вижили примірників. Не забудьте потім ретельно очистити всі поверхні мильним розчином і промити кілька разів чистою водою.
З хімічних засобів підходить будь-який доступний інсектицид: Агравертін, Актара, Інта-вир, Фитоверм, Актеллік, Кінмікс, Карбофос. Розвести робочий розчин за інструкцією і грунтовно пролити грунт в горщику два рази з інтервалом 7 днів. Після обробки грунту препаратом від шкідників не можна поливати рослини не менше 3 - 5 днів, щоб не послаблювати дію препарату зменшенням його концентрації і вимиванням з грунтового кома.
Від личинок в землі використовують грунтові інсектициди, наприклад, Базудин, Грім-2, Почін'. У горщиках, заражених личинками сціарід, зняти верхній шар грунту (близько 3 см) і замінити його такою сумішшю: нова повітрепроникна грунт і кілька гранул «базудина». Або просто розсипати гранули по поверхні земляного кома і акуратно змішати їх з верхнім шаром. При поливі препарат буде розчинятися і проникати в більш глибокі шари, вбиваючи живуть там личинок. Однак використовувати такі засоби зручно, якщо заражених рослин небагато, інакше розкладати і змішувати препарат в кожен горщик доведеться дуже довго.
Залиште всі на деякий час, краще на всю ніч. Щільно закрийте двері і залишіть приміщення. Вранці можна перенести рослини на свої місця.
У приміщенні, де ви виробляли обробку, відкрийте вікна або включіть витяжку на тривалий час. Зберіть «тіла» полеглих у нерівній боротьбі літаючих представників цього шкідника, проведіть прибирання приміщення.
Народні засоби від літаючих комах:
Настій тютюну або махорки - 40 гр. сухого тютюну наполягають на 1 л. води дві доби, потім проціджують і додають ще 2 л. Води. Обприскування необхідно проводити 4-5 разів через кожні 5-7 днів.
Мильний розчин - 20-40 м мильної стружки розчиняють в 1 л. води. Обприскування необхідно проводити 4-5 разів через кожні 5-7 днів.
Для знищення (запобігання) кладки яєць комахами рекомендується:
Замінити верхній шар грунту в горщику (близько 3 см) на більш пухкий сухий стерилізований грунт.
Просушити верхній шар грунту (в горщиках середнього розміру на 1-2 см, в більших - до 3-4 см). Однак майте на увазі: не всяке рослина спокійно перенесе посуху! А личинки сциарід можуть досить довго "спати" в сухій землі, тому на якийсь час дійсно зникнуть. Цей метод добре використовувати в профілактичних цілях.
Використовувати верхній дренаж: засипте поверхню грунту в горщику шаром дрібного керамзиту, гравію або крупного піску товщиною до 2 см. Такий шар після поливу швидко стає сухим і також позбавляє комах можливості відкласти яйця, при цьому коренева система рослини не постраждає від пересихання. Можна також прикрити грунт кружком з паперу, вирізаним точно за розміром горщика.
Гарного ефекту можна домогтися, якщо кілька разів пролити грунт в горщиках світло-рожевим розчином марганцівки.
Пролити субстрат розчином препарату «Цитропак» (1/4 таблетки на 5 літрів води).
Сторінка 1 з 1
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі