Citrusforum
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Правильний полив цитрусових

Перейти донизу

Правильний полив цитрусових Empty Правильний полив цитрусових

Повідомлення автор Vitalii Чт Бер 11, 2021 5:38 pm

Від правильного поливу залежить благополучний зростання наших кімнатних рослин, різні рослини вимагають власного індивідуального підходу в плані поливу, і цитрусові рослини не виняток, та й мало того, всі цитрусові дуже вимогливі до якості поливної води. Давайте більш детально розберемося як правильно поливати наші лимони, апельсини і найголовніше ніж.
Всіх людей які вирощують у себе вдома рослини умовно можна поділити на три категорії.
Перелік відповідей на ключові моменти, що стосуються поливу цитрусів:
Правильний полив цитрусових 1-9-6410

Вибір води для поливу
Здавалося б вибір води для поливу кімнатних лимонів це найпростіше що може бути, набрав води з крана або колодязя і відразу поливай, але не тут то було. Як показує практика, всі цитрусові дерева дуже вибагливі в плані якості води, і вибір невідповідного джерела може погубити вашого улюбленця. Чим поливати цитрусові?

Якість води: вода повинна бути помірною м'якості, сира жорстка водопровідна не придатна для поливу цитрусів, адже може спровокувати, серед іншого, хлороз листя. Якщо під рукою не знайдеться м'яка вода, за допомогою заморозки (поливати можна вже після повної розморожування). Фахівці підтримують полив і кип'яченою водою, тільки спочатку її необхідно попереливати з однієї посудини в іншу з метою збагачення рідини киснем.

Вода з-під крану
Вода з крана (міська водопровідна мережа) не підходить для поливу лимонів через те що в ній міститься велика кількість хлору. Якщо постійно поливати цитрусові хлорованою водою, з часом від хлору загине вся микориза на коренях (корисний грибок який бере безпосередню участь у харчуванні цитрусових рослин). Можливо в деяких містах використовується система очищення води без застосування Гіпохлоріата натрію NaClO, але такі системи дуже дорогі як в установці так і в обслуговуванні, тому майже скрізь використовується старі перевірений, і найголовніше дешевий метод хлорування води.

Дощова і тала вода для поливу
Абсолютно всі рослини в дикій природі поливаються дощовою водою, і це саме та вода якої потрібно поливати ваші лимони, апельсини, мандарини та інші цитрусові. У зимовий період, для поливу кімнатних рослин можна використовувати талий сніг, по суті це той же дощ тільки в завмерлій формі.

Дощова вода практично не містить солей і інших хім. елементів, найменш мінералізована серед усіх природних джерел, але за хімічним складом не менш різноманітна. Як відомо дощ утворюється в результаті: випаровування вологи з поверхні землі і подальшого її випадання у вигляді опадів. І хімічний склад дощової води завіт тільки від стану атмосфери в даному регіоні. Тобто краплі дощу по шляху з хмар до землі вбирають іони містяться в повітрі. При наших кліматичних умовах дощова вода містить від 3-4 до 50-60 мг / л солей і має слабокислі властивості - близько 5,6 рН.

Основні правила поливу горшочних рослин:
1. Періодично перевіряйте стан грунту. Поливати рослину потрібно тоді, коли грунт в горщику стає сухою на дотик. Ще правильніше взяти частинку грунту з глибини декількох сантиметрів і спробувати її зліпити, сильно стиснувши між пальцями. Якщо грудочку не утворюється - обов'язково потрібно поливати. Якщо утворюється - непотрібно.
2. Не допускайте пересихання грунту до в'янення листя. Найчастіше це закінчиться повним листопадом і якщо навіть рослина вдасться врятувати - воно буде довго відходити від такого стресу.
3. Поливати потрібно так, що б з дренажних отворів витекло невелика кількість води. Якщо перелили, обов'язково злийте надлишки води з піддону.
4. Не використовуйте для поливу, хлоровану, жорстку і холодну воду. Найкраще підходить дощова. У ній, до речі, і добрива розчиняються без утворення шкідливих речовин, як це буває з іншими природними водами.
5. Влітку рослини найкраще поливати рано вранці або пізно ввечері, щоб не допускати різкого охолодження коренів в жаркий день, коли листя активно втягує воду.
6. Взимку рослини краще поливати в першій половині дня.
7. В умовах холодної зимівлі поливи потрібно звести до мінімуму.
8. Якщо грунт в горщику довго не просихає потрібно або змінити склад грунту, зробивши її більш пухкою, або змінити розмір горщика на менший. Тобто і в тому і в іншому випадку потрібна пересадка, що б не допустити загнивання коренів.
Vitalii
Vitalii

Кількість повідомлень : 743
Дата реєстрації : 24.09.2015
Вік : 27
Звідки : Україна м.Тернопіль

https://www.facebook.com/groups/841247129892421/people/

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі