Citrusforum
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Борошнистий червець (Мучнистый червец)

Донизу

Борошнистий червець (Мучнистый червец) Empty Борошнистий червець (Мучнистый червец)

Створювати по Vitalii Чт Травень 20, 2021 5:16 pm

Характеристики шкідника
Борошнисті червеці (Мучнистые червецы) на анг (Pseudococcidae) - невеликі комахи з сімейства напівжорсткокрилих. Їх розміри у різних видів можуть варіювати від 0.5 до 12 мм, паразитичні червеці основному 3-6 мм в довжину. Ці паразити добре помітні неозброєним оком. Їх тіло покриває білий порошкоподібний наліт, що нагадує борошно, за що паразит і називається «борошнистим». Це допомагає їм уникати втрати вологи.
Червці - комахи колоніальні, тримаються групами. Скупчення червеців схожі на приклеєну до листів брудну вату. Живуть ці шкідники в пазухах листків, між стеблами, під корою.
Борошнистий червець (Мучнистый червец) 1-52-710 Борошнистий червець (Мучнистый червец) Jbwgrn10 Борошнистий червець (Мучнистый червец) Unname50

Личинки і дорослі самки харчуються соками з листя, пагонів і бутонів рослини, які висмоктують своїм довгим хоботком. Дорослі самці ж не харчуються, так як у них немає ротового апарату. Часто на задньому кінці тіла червеця або на всьому краю є воскові пластинки різної довжини.

У борошнистого червця самці і самки розрізняються. Самці більше схоже на дрібних мушок або комариків: у них є крила, ноги нормально розвинені, на черевці присутні дві хвостові нитки, а ротового апарату немає.

У частині видів червців ноги скорочені (тобто, відсутні).
Розмножуються червеці яйцями, але також є живородні види.
Ці комахи дуже плодовиті, за рік вони можуть дати два, а деякі навіть чотири покоління.
Борошнисті червеці володіють однією дуже неприємною особливістю. При настанні несприятливих умов ці комахи можуть переходити в стан спокою. А при поліпшенні умов навколишнього середовища червеці знову активізуються, знову починають активно харчуватися і розмножуватися.

Причини появи
Звідки на вашомій рослині може з'явитися борошнистий червець?
Причин зараження можуть бути різними. Неправильний догляд, сприятливі умови для розмноження, заражений грунт або розсада - все це може стати причиною появи небезпечного паразита на вашій рослині.

Як боротися?
Що ж робити, якщо ви помітили сліди життєдіяльності борошнистого червця на вашому лимоні? Як позбавити деревце від непрошених гостей?
Всі методи боротьби можна розділити на дві групи: народні методи і обробка хімічними засобами-інсектицидами. Розглянемо всі ці методи.

1.Хімічні препарати (Інсектециди)
Вважається, що найкращий період для боротьби з борошнистим червецем - це момент, коли молоді личинки тільки вилупилися з яєць. Тоді вони найбільш уразливі, так як їх тіло ще не захищене воском.

Вилікувати цитрусове деревце від цього шкідника буде непросто. Вся складність полягає в тому, що одночасно на рослині знаходяться і дорослі комахи, і личинки різного віку, і яйця. Хімічні препарати впливають лише на частину паразитів, а через деякий час з'являються нові молоді особини. Тому боротьба з борошнистим червецем повинна бути циклічною, застосовувати препарати потрібно кожні тиждень-два, поки всі шкідники не будуть переможені.

Справитися з борошнистим червецем допоможуть інсектициди, наприклад, такі як Актара, Конфідор, Актеллік, Каліпсо, Моспилан, Танрек, Фітоверм та інші.
Борошнистий червець (Мучнистый червец) Aktara10 Борошнистий червець (Мучнистый червец) 4958_010 Борошнистий червець (Мучнистый червец) 0e780610
Борошнистий червець (Мучнистый червец) Aaao10

2.Народні методи
Якщо ваша рослина заражена несильно, то з червецем можна впоратися за допомогою народних засобів. Для початку потрібно очистити лимонне деревце від червців і їх виділень, зробити це можна ватним диском, змоченим мильною водою. Після цього рекомендується обробити рослину розчином зеленого мила (для цього розвести 10-15 г в літрі води), настоєм тютюну або часнику. Також для обробки можна використовувати настоянку календули, яка продається в аптеці.

Існують і інші народні методи. Для обприскування лимонного деревця можна використовувати різні розчини:

Настоянка з хвоща. Справитися з борошнистим червецем допоможе полив і обприскування хворого деревця настоянкою хвоща. Його можна купити в аптеці.

Мильний розчин зі спиртом. Також можна проводити обприскування рослини сумішшю мила і спирту. Для приготування цього розчину потрібно розмішати 10 мл спирту і 15 гр рідкого мила в літрі теплої води.

Настоянка з часнику. Вилікувати рослина може допомогти настій з часнику. Для приготування береться 4-5 зубчиків часнику і півлітра води. Часник необхідно дрібно нарізати або пропустити через давилку. Воду закип'ятити, залити окропом часник, отриману суміш залишити на чотири години. Отриманий настій профільтрувати і наносити уражені червецем частини рослини за допомогою пензлика або ватного диска.

Настоянка цедри цитрусових. Для приготування цієї настоянки потрібно взяти апельсинові і лимонні кірки і залити їх окропом. На літр води необхідно приблизно 30-35 грам кірок. Отримана рідина повинна настоюватися 24 години. Після закінченні цього часу потрібно обробити лимонне деревце за допомогою пульверизатора.
Vitalii
Vitalii

Кількість повідомлень : 727
Дата реєстрації : 24.09.2015
Вік : 25
Звідки : Україна м.Тернопіль

https://www.facebook.com/groups/841247129892421/people/

На початок Донизу

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі