Citrusforum
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Борошнистий червець (Мучнистый червец)

Перейти донизу

Борошнистий червець (Мучнистый червец) Empty Борошнистий червець (Мучнистый червец)

Повідомлення автор Vitalii Чт Травень 20, 2021 5:16 pm

Характеристики шкідника
Борошнисті червеці (Мучнистые червецы) на анг (Pseudococcidae) - невеликі комахи з сімейства напівжорсткокрилих. Їх розміри у різних видів можуть варіювати від 0.5 до 12 мм, паразитичні червеці основному 3-6 мм в довжину. Ці паразити добре помітні неозброєним оком. Їх тіло покриває білий порошкоподібний наліт, що нагадує борошно, за що паразит і називається «борошнистим». Це допомагає їм уникати втрати вологи.
Червці - комахи колоніальні, тримаються групами. Скупчення червеців схожі на приклеєну до листів брудну вату. Живуть ці шкідники в пазухах листків, між стеблами, під корою.
Борошнистий червець (Мучнистый червец) 1-52-710 Борошнистий червець (Мучнистый червец) Jbwgrn10 Борошнистий червець (Мучнистый червец) Unname50

Личинки і дорослі самки харчуються соками з листя, пагонів і бутонів рослини, які висмоктують своїм довгим хоботком. Дорослі самці ж не харчуються, так як у них немає ротового апарату. Часто на задньому кінці тіла червеця або на всьому краю є воскові пластинки різної довжини.

У борошнистого червця самці і самки розрізняються. Самці більше схоже на дрібних мушок або комариків: у них є крила, ноги нормально розвинені, на черевці присутні дві хвостові нитки, а ротового апарату немає.

У частині видів червців ноги скорочені (тобто, відсутні).
Розмножуються червеці яйцями, але також є живородні види.
Ці комахи дуже плодовиті, за рік вони можуть дати два, а деякі навіть чотири покоління.
Борошнисті червеці володіють однією дуже неприємною особливістю. При настанні несприятливих умов ці комахи можуть переходити в стан спокою. А при поліпшенні умов навколишнього середовища червеці знову активізуються, знову починають активно харчуватися і розмножуватися.

Причини появи
Звідки на вашомій рослині може з'явитися борошнистий червець?
Причин зараження можуть бути різними. Неправильний догляд, сприятливі умови для розмноження, заражений грунт або розсада - все це може стати причиною появи небезпечного паразита на вашій рослині.

Як боротися?
Що ж робити, якщо ви помітили сліди життєдіяльності борошнистого червця на вашому лимоні? Як позбавити деревце від непрошених гостей?
Всі методи боротьби можна розділити на дві групи: народні методи і обробка хімічними засобами-інсектицидами. Розглянемо всі ці методи.

1.Хімічні препарати (Інсектециди)
Вважається, що найкращий період для боротьби з борошнистим червецем - це момент, коли молоді личинки тільки вилупилися з яєць. Тоді вони найбільш уразливі, так як їх тіло ще не захищене воском.

Вилікувати цитрусове деревце від цього шкідника буде непросто. Вся складність полягає в тому, що одночасно на рослині знаходяться і дорослі комахи, і личинки різного віку, і яйця. Хімічні препарати впливають лише на частину паразитів, а через деякий час з'являються нові молоді особини. Тому боротьба з борошнистим червецем повинна бути циклічною, застосовувати препарати потрібно кожні тиждень-два, поки всі шкідники не будуть переможені.

Справитися з борошнистим червецем допоможуть інсектициди, наприклад, такі як Актара, Конфідор, Актеллік, Каліпсо, Моспилан, Танрек, Фітоверм та інші.
Борошнистий червець (Мучнистый червец) Aktara10 Борошнистий червець (Мучнистый червец) 4958_010 Борошнистий червець (Мучнистый червец) 0e780610
Борошнистий червець (Мучнистый червец) Aaao10

2.Народні методи
Якщо ваша рослина заражена несильно, то з червецем можна впоратися за допомогою народних засобів. Для початку потрібно очистити лимонне деревце від червців і їх виділень, зробити це можна ватним диском, змоченим мильною водою. Після цього рекомендується обробити рослину розчином зеленого мила (для цього розвести 10-15 г в літрі води), настоєм тютюну або часнику. Також для обробки можна використовувати настоянку календули, яка продається в аптеці.

Існують і інші народні методи. Для обприскування лимонного деревця можна використовувати різні розчини:

Настоянка з хвоща. Справитися з борошнистим червецем допоможе полив і обприскування хворого деревця настоянкою хвоща. Його можна купити в аптеці.

Мильний розчин зі спиртом. Також можна проводити обприскування рослини сумішшю мила і спирту. Для приготування цього розчину потрібно розмішати 10 мл спирту і 15 гр рідкого мила в літрі теплої води.

Настоянка з часнику. Вилікувати рослина може допомогти настій з часнику. Для приготування береться 4-5 зубчиків часнику і півлітра води. Часник необхідно дрібно нарізати або пропустити через давилку. Воду закип'ятити, залити окропом часник, отриману суміш залишити на чотири години. Отриманий настій профільтрувати і наносити уражені червецем частини рослини за допомогою пензлика або ватного диска.

Настоянка цедри цитрусових. Для приготування цієї настоянки потрібно взяти апельсинові і лимонні кірки і залити їх окропом. На літр води необхідно приблизно 30-35 грам кірок. Отримана рідина повинна настоюватися 24 години. Після закінченні цього часу потрібно обробити лимонне деревце за допомогою пульверизатора.
Vitalii
Vitalii

Кількість повідомлень : 743
Дата реєстрації : 24.09.2015
Вік : 27
Звідки : Україна м.Тернопіль

https://www.facebook.com/groups/841247129892421/people/

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі