Citrusforum
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Виноград к-ш 'Променистий' (Лучистый)

Перейти донизу

Виноград к-ш 'Променистий' (Лучистый) Empty Виноград к-ш 'Променистий' (Лучистый)

Повідомлення автор Yurii Нд Вер 19, 2021 2:30 pm

Авторами сорта стали М.С. Журавель, І.П. Гаврилов і Г. М. Борзікова. (НВО Виерул, Молдавська РСР). Новий гібрид отриманий з комбінації схрещування різновидів Кардинал і Кишмиш рожевий.

Відрізняється ранньою зрілістю, високою врожайністю, привабливим виглядом грон і відмінним смаком. На батьківщині він районований з 1992-го року, в Росії включений в Держреєстр селекційних досягнень по Північно-Кавказькому. Широко поширений серед виноградарів-любителів.

Кущі вище середньої сили росту. Листя середні, округлі, п'яти-лопатеві, середньо і сильно розсічені. Листова пластинка світло-зеленого кольору, зверху блискуча, знизу неопушена. Черешок листа довгий. Квітки двостатеві, додаткових запилювачів виноград не вимагає але у затіненні якість грон погіршується, страждає запилення і грони виходять прорідженими. Морозостійкість низька, до -18 С.

Грона розміром вище середнього і великі (середня маса від 300 до 600 грам і більше). Смак гармонійний, з легким мускатним тоном і ароматом. Ягоди середньої величини - 22× 17 мм, масою 3-4 грами, яйцевидної форми, в гроні розташовані вільно, не стискаються. Шкірочка тонка, але міцна, пофарбована в гарний золотисто або червоно-рожевий колір з багряним відтінком. На сонці ягода ніби сяє зсередини, за що виноград очевидно і названий був променистим. Смак нейтральний, дуже приємний, гармонійний. За консистенцією м'якоть соковита, щільна, м'ясиста, насінини відсутні.

Урожай призначений для споживання в свіжому вигляді, сушіння, використання в кондитерському виробництві. Грони володіють відмінним товарним виглядом, транспортабельні. Придатні для тривалого зберігання. Дегустаційна оцінка становить 9,1 бала з 10 можливих. До розтріскування вони не схильні, проте надмірне навантаження і несприятливі умови вегетації можуть актуалізувати цю проблему.
Виноград к-ш 'Променистий' (Лучистый) Aaa_jf10
Yurii
Yurii
Модератор

Кількість повідомлень : 152
Дата реєстрації : 25.09.2015
Звідки : Україна

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі