Citrusforum
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Fino 49 lemon

Донизу

Fino 49 lemon Empty Fino 49 lemon

Створювати по Vitalii Ср Лист 24, 2021 4:03 pm

Клональна селекція традиційного іспанського сорту Fino, також відомого як Mesero або Primofiori. Селекцію було отримано в Albudeite, Murcia (Іспанія), в середині 1970-х років і було продано в цій країні в 1980 році після дезінфекції за допомогою техніки мікротрансплантації. Представлений в Чилі наприкінці 1980-х років.

Дуже сильноросле дерево з великою кроною, більшою за Eureka, має властивість давати пагони з шипами. Можливе невелике повторне цвітіння з більш згрупованими квітами, ніж у сорту Verna, і тому зазвичай починається пізніше. Середня життєздатність пилку. Самосумісний сорт. Як дерево, він має дещо вищу толерантність до умов солоності в ґрунті та карбонатів, ніж інші сорти лимона. Весняне цвітіння відносно коротке, воно має незначну літню продуктивність. Це дуже врожайний сорт, хоча його вихід у виробництво, як правило, повільніше, ніж Eureka. Плодоношення його рясне і зосереджене усередині дерева, як правило, в окремих плодах уздовж гілок.

Плоди Fino 49 дуже хорошої якості та дуже однорідні, комерціалізований під назвою Primafiori. Плід сферично-овальної форми, симетричний, з коротким сосочком і практично без шийки, шкірка жовтого кольору, гладка і тонша, ніж у сорту Verna, і чуть більше насіння 6 – 15, чим вищі температури під час цвітіння, тим більша кількість насіння. Вміст соку високий 35 – 40%.
Його розміри не дуже великі 110 – 130 г, особливо на початку сезону, тому його рекомендується вирощувати на підщепах, які індукують більший розмір, наприклад, Citrus macrophylla. В умовах центральної зони вона, здається, однаково сприйнятлива до петеки, ніж інші сорти, що культивуються в Чилі.

Дозрівання відносно рано і в ступенчатому порядку, оскільки найбільші плоди збираються, а решта ростуть на дереві. Збирають в перший і другий сезон (жовтень-лютий). У центральній зоні Чилі його збирання на експорт має відбуватися з початку травня до середини червня. Висока якість для споживання у свіжому вигляді та для використання в промисловості. Для вітчизняного ринку цей сорт можна кваліфікувати в оптимальних умовах, що дозволяє перенести початок збору врожаю приблизно на місяць. Плоди повинні бути зібрані зі світло-зеленим і сріблястим кольором, оскільки при тривалому зберіганні на дереві вони набувають інтенсивно-жовтий колір, який відкидається експортерами. Зазвичай ця проблема пов’язана з настанням перших заморозків.

Наразі в розплідниках розмножуються два клони сорту (Fino 49 і Fino 95).

Комерційний досвід і майбутній потенціал: Протягом останніх 20 років Фіно (включаючи традиційні сади Фіно) став основним сортом, що культивується в Іспанії, досягаючи близько 55% загальної площі лимонних дерев. У Чилі його поверхня все ще обмежена в порівнянні з Генуєю та Юрекою, але вона дуже сильно зросла протягом останніх 8 років.
Fino 49 lemon Fino_410 Fino 49 lemon Finole11 Fino 49 lemon Finole10
Vitalii
Vitalii

Кількість повідомлень : 664
Дата реєстрації : 24.09.2015
Вік : 24
Звідки : Україна м.Тернопіль

https://www.facebook.com/groups/841247129892421/people/

На початок Донизу

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі