Citrusforum
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Лісова красуня

Перейти донизу

Лісова красуня Empty Лісова красуня

Повідомлення автор Vitalii Вт Бер 09, 2021 12:08 pm

Це осінній бельгійський сорт, випадково виявлений Шатільона на початку XIX століття в лісі в околицях Алоста в східній Фландрії (Бельгія).
Груша Лісова красуня широко поширена в Україні, Білорусії, Молдові, Литві, Естонії та республіках Середньої Азії. Був районований на Північному Кавказі і в Нижньому Поволжі.

Дерево середньоросле, в молодому віці швидкоростуче, з широко-пірамідальною кроною, з декілька звисаючими гілками. Облистянність середня. Урожай розміщується, в основному, на 3-4-річної деревині. Пагони товсті, прямі або злегка дугоподібні, темно-червоного кольору з нечисленними, середньої величини чечевичками. Бруньки дрібні, з металевим відтінком. Край листа дрібно пильчасті або дрібно городчатий, черешок тонкий і довгий.
Квітки дрібні, рожеві. Цвіте в середні терміни. Квітки стійкі до весняних перепадів температури. Сорт частково самоплідний.

Плоди середнього розміру, яйцеподібної форми. Шкірочка тонка, але досить щільна, злегка шорстка, при зніманні плодів зеленувато-жовта, в період дозрівання золотисто-жовта з сірими крапками, іржавими плямами і яскравим красивим рум'янцем на сонячній стороні. Плодоніжка коротка, більш-менш товста, з розтрубом у верхнього кінця, пряма. Воронка дрібна, вузька. Чашечка відкрита. Блюдце дрібне, широке, гладке. Сердечко широко веретеноподібне, з дрібними кам'янистими утвореннями. Насіннєві камери закриті або напівзакриті, подовжені, яйцевидної форми; вісь порожня. Насіння велике, загострені, добре розвинені, темно-бурого кольору.
М'якоть жовтувато-біла, ніжна, соковита, масляниста, кисло-солодка, високих смакових якостей. В умовах Кубані сорт містить: цукрів - 8,5%, сухих речовин - 13,8%, аскорбінової кислоти - 7,4 мг / 100г, Р-активних катехінів - 35,3 мг / 100г сирої маси.

Знімна зрілість плодів настає 20-30 серпня, лежкість - 15-20 днів. Знімати врожай необхідно днів за 5-10 до повної зрілості, інакше вони швидко перестигають, обсипаються і погано зберігаються. При перезріванні плоди "пухнуть". Споживаються плоди, в основному, в свіжому вигляді, придатні також для приготування компотів.
У пору плодоношення дерева, щеплені на сильнорослих підщепах, вступають на 6-7-й рік, на айві - на 4-5-й рік. Плодоношення щорічне, хоча в кількісному відношенні коливається по роках.

До грунтових умов сорт невибагливий: добре росте на помірно вологих грунтах; непогано росте на відносно сухих ґрунтах, але особливо добре росте і плодоносить на глибоких поживних рихлих грунтах. Дерева цього сорту довговічні. З усіх західно-європейських сортів Лісова красуня є найбільш зимостійким сортом. Посухостійкість також висока, але він дуже сприйнятливий до парші.
Переваги сорту: високі смакові якості плодів, зимостійкість і висока врожайність дерев, невимогливість до умов зростання.
Недоліки: сильна ураженість плодів і листя паршею, обсипальність плодів.
Кращими запилювачами є сорти: Лимонка, Вільямс, Жозефіна мехельнських.
Лісова красуня Lesnay10
Vitalii
Vitalii

Кількість повідомлень : 743
Дата реєстрації : 24.09.2015
Вік : 27
Звідки : Україна м.Тернопіль

https://www.facebook.com/groups/841247129892421/people/

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі